20. zápas LHL

Dne 5.1.2024 se v novém roce potkali, v rámci druhého kola LHL, dva týmy, které se potkávají ve vzájemných zápasech již řadu let, a to B-Tým a HC Lenochodi. Pro Lenochody to byl trochu slavnostní zápas neb kluci z B-Týmu dovolili, aby za Lenochody nastoupil Martin Šimánek, který by normálně v LHL nemohl hrát neb je stále profesionálním aktivním hokejistou.

Proč se to vůbec stalo? Trochu vysvětlení. Martin hrál od svých 16 let hokej v USA, kde i studoval. Vždy když přiletěl na jakékoli prázdniny domů, tak musel stále trénovat a být na ledě. Tak jsem pronajímal vždy nějakou halu a byli jsme na ledě sami dva. Až do léta roku 2018, kdy jsem nastoupil do Kooperativy a oslovil pár kolegů (Martina Líbala našeho dnešního kapitána, Jirku Maška, Vítka Stachovského, Hynka Svobodu a ještě pár kluků, kteří ale záhy odpadli), aby si se mnou šli zabruslit když už máme ten led. A tam je úplný začátek budoucího HK AHLHO (Hokejový klub amatérských hráčů ledního hokeje) a pak HC Lenochodi. Pak Martin odletěl do USA a my pokračovali v rybníku atd. a to už je známá historie. Ale vždy když se vrátil tak s námi chtěl hrát nějakou ligu nejenom přáteláky. Ale díky jeho dovednostem a statutu aktivního hokejisty to nikdy nešlo. Až do 5.1.2024, kdy to B-Tým dovolil. Tedy to na vysvětlenou.

V B-Týmu to bylo zárodkem velkých diskusí, ale na druhou stranu bylo přínosem a sešli se v nebývalém počtu 15 hráčů do pole a ještě byli neskutečně namotivováni, že musí Lenochody porazit, když je tam ten Martin. Lenochodi se tedy vydali na led s Martinem, který slíbil, aby mohl hrát, že nebude střílet a bude hrát, tak na půl plynu a se zbytkem týmu bez Romana a Petra což bylo podmínkou, že nebudou hrát, když hraje Martin.

Asi nemá úplně cenu popisovat jednotlivé třetiny zápasu. Ze strany kluků z B-Týmu to byl zápas, který jsem u nich nikdy neviděl… Lehali si dostřel všude, vědomě i nevědomě, bruslili, co jim to šlo, burcovali se na střídačce (což tedy dělají vždy) prostě hráli, jako o život. Na druhou stranu Lenochodi neměli svůj den. Martin hrál přesně jak slíbil, a to prostě není ono. Jemu to dělá problémy, a i ostatním spoluhráčům neb čekají něco jiného. Někteří Lenochodi byli stále duchem, a hlavně tělem na Vánočních párty a tak vázlo bruslení, následovaly neuvěřitelné ztráty puků v obraném pásmu. Velmi kostrbatá kombinace a snahy o individuální akce, proti B-Týmu v takové euforii, neměly naprosto šanci na úspěch. A ani Vlasta v bráně Lenochodů neměl úplně svůj den a pustil do branky několik střel, nad kterými pak sám v šatně kroutil hlavou.

Tedy výhra B-Týmu 7 : 5 byl naprosto zasloužená. Byli ve všech směrech lepším týmem. Lenochodi se snažili, ale prostě neměli svůj den. I na střely byl lepší B-Tým a přestřílel Lenochody 38 : 32.

Tentokrát bylo na zápase i hodně fanoušků, se kterými jsem po zápase mluvil a všichni byli ze zápasu nadšení. Moc se jim líbil a že to byl super rychlý a krásný hokej. A velmi vyzdvihovali hru kapitána Lenochodů Martina Líbala. Tak je fajn, že jsme udělali radost hezkým hokejem fanouškům LHL.

Za Lenochody byly vyhlášeny 3 hvězdy zápasu – 1. hvězdy Pavel Vrtiška, 2. hvězda Martin Líbal, 3. hvězdy Hynek „Kalhota“ Svoboda

Statistiky – B-Tým vs HC Lenochodi – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)