26. zápas LHL

Dne 26.1.2024 proti sobě na ZS v Černošicích nastoupili v letošní sezoně již podruhé HC Lenochodi, jako domácí tým a HC Hvězdní Rybáři v roli hostujícího celku.

Rybáři v letošní sezoně jsou úplně jiným týmem než v loňské sezoně. Vedou tabulku LHL a hrají opravdu velmi dobře. Lenochodi měli výbornou první půlku letošní sezony a s Rybáři se chvíli tahali o první místo, ale poslední dva zápasy v řadě prohráli. A pomalu se propadají tabulkou směrem dolů.

Ihned po prvním vhazování Rybáři získali puk a nic nevymýšleli a hnali se na Kubu v bráně Lenochodů a po několika vteřínáh to bylo 0 : 1. Rychlý nástup soupeře Lenochody dost opařil. Bránili se útoku za útokem a Kuba si z rychlého gólu nic nedělal a chytal jeden útok za druhým. První lajně Lenochodů se také podařilo párkrát zaútočit, ale Šimona v brance Rybářů se překonat nepodařilo. Rybáři do konce první třetiny vstřelili ještě jeden gól. První třetina tedy skončila 0 : 2 pro Rybáře. Na střely 6 : 18.

Ve druhé třetině Lenochodi udělali změnu v sestavě. Do první lajny vrátili Oldu Chramostu a Matty Dřevo se přesunul do druhé. Hned se zvýšila produktivita elitní první lajny Lenochodů a brzo Lenochodi snížili na 1 : 2. Ale Šimon chytal naprosto famózně a Lenochodi byli dost zoufalí neb na něm končily všechny snahy o vstřelení dalších gólů. Kuba se také snažil seč mohl. Tedy druhá třetina byla jasně třetinou brankářů obou týmů. A nakonec ji vyhrál Kuba neb nakonec druhou třetinu vyhráli Lenochodi 2 : 1. Ovšem skóre zápasu bylo po druhé třetině  2 : 3 pro Rybáře. Na střely 19 : 18.

Třetí třetina byla o obrovské snaze Lenochodů dát Šimonovi gól. Zkraje se podařilo Lenochodům srovnat na 3 : 3. Diváci bouřili! Ale tento stav vydržel cca 15 vteřin a Rybáři zase odskočili o jeden gól na 3 : 4. Rybáři hráli opětovně velmi dobře, kolektivně a obětavě. Je vidět, že jsou sehraní a že jim to prostě letos jde. Lenochodi se snažili, ale naráželi na Šimona a krom 1. lajny zbytku docházely síly a ne úplně zvládali kombinační hru a především obranu před vlastním brankářem, kdy z tohoto nedůrazu padly nejméně 3 branky do jejich sítě. Třetí třetinu nakonec vyhráli Rybáři 2 : 3. Na střely to bylo 11 : 12.

Konečný stav utkání 4 : 6. Rybáři potvrdili letošní roli favorita, A Lenochodi hráli co mohli, ale na výhru to prostě nestačilo. Celkově to byl velmi hezký bojovný zápas, který se velmi líbil přítomným divákům, kterých bylo tentokrát opravu hodně. Převážně se jednalo o fanoušky Lenochodů. Svůj tým bouřlivě povzbuzovali dokonce i za pomoci bubnu. Prostě to byl zase jeden z vydařených zápasů LHL

Za HC Lenochody byl první hvězdou vyhlášen – Roman Růžička „33“

Statistiky – HC Lenochodi vs HC Hvězdní Rybáři – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)