17. zápas LHL + video sestřih

15.12. se poprvé v sezoně utkali Paladins a Beavers! Paladins začli s vervou, protože zatím neuhráli žádné vítězství.

1. třetina: To, že Paladins opravdu chtěli vyhrát bylo taky vidno na obětavé hře. Vrhali se do střel, v prvé tretině dokonce obrácne ležíci v brankovisku odehrál, omylem?, puk a dostali 2 minuty (video odkaz). Tehdy ale Jindra Berka zachránil situaci a neinkasoval. V další situaci obránce Paladins v snaze zabránit gólu naháněl a postrčil unikajícího útočníka Beavers – dost na to aby pravidla LHL nařízili trestné střílení (video odkaz). Jindra Berka znovu neporažen.

Úvodní buly vyhrává Vítek Kluganost (#5, Paladins)

2. třetina: Hlad po gólu se projevil, Michal Stejskal (#62, Paladins) nachází Marka Štalmaška (#13, Paladins) a ten krásným blafákem skóruje (video odkaz). Pak přišla chvíle Vítka Kluganosta (#5, Paladins) / vyhrál snad každé buly. V jeden moment, v útočném pásmu vyhráva druhé buly po sobě na Dvořáčka (#61, Paladins) a ten se podruhé nemýlí (video odkaz). V této třetině měli Paladins navrch, ale Jonah Hudson (#1, Beavers) ukazuje proč minulou sezonu vyhrál cenu pro nejlepšího gólmana, další gól neinkasoval.

Ze zákulisí prezradíme, že oba týmy bojovali s tím aby vůbec měli 10 hráčů do pole. Kolem poledne klesli Paladins počty na 9 a Laci (Paladins) požádal Andy-ho (Beavers) a Zdeňka (předsedu LHL) o využítí „HNZ“, hráče na zkoušku, aby připsal zájemce Jana Stolze, známého od Vlada Kozáka, který měl zájem kádr doplňovat právě v případě, že bude málo lidí. To Laci netušil, že na poslední chvíli „last minute“ budou moct i další Paladins, kteří to původně nestíhali, a tak nakonec poskládal i 3. útok. Naproti tomu, Beavers se ukázali v počtě 10, a bez pár klíčových hráčů.. I tak to někdy chodí, organizace někdy zabere mnoho času a řeší se to „za jízdy“, ale stojí to za to.

3. třetina: Byla to právě spolupráce Vlada a Honzu která zajistila 3. gól (video odkaz). To už byly Paladinové na koni. Michal Dvořáček z obrany vysprintoval, střelil 4. gól (video odkaz) a o výsledku bylo rozhodnuto (video odkaz). Paladins chtěli pro Jindru Berku čisté konto, to se nepovedlo, protože – zaslouženě tam Beavers padl alespoň ten gól. 6 sekund do konce korigoval Andy Formanek (video odkaz).

Historicky první vítězství nad Beavers jsme zachytili také na highlights videu! Děkujeme Dáše Mihálové, která se zápasu ujala jako rozhodčí. Před novým rokem Paladins „odskočili“ z posledního místa, jsou na vítězné vlně (přáteláků a tohoto zápasu) a jsme zvědaví jestli to potáhnou i do roku 2024!

STATISTIKY: https://lenochodiliga.cz/event/the-bohemian-beavers-vs-hc-profinit-paladins