37. zápas LHL

Na Velikonoční volno 29.3.2024 se střetly, v rámci LHL, týmy HC Profinit Paladins, jako domácí celek a HC Lenochodi v roli hostujícího celku. V letošním ročníku LHL to byl poslední zápas v Černošicích. Další zápasy se již odehrají na Icerinku, včetně play off.

Oba týmy nastoupily ve svých řadách s několika tzv. HNZ. Bylo vidět, že je svátek a hráči jsou prostě jinde a ne na ledové ploše.

Od prvních minut zápasu do posledních byla vidět herní převaha Lenochodů a na druhé straně obrovská bojovnost Paladins.

V první třetině se hrál velmi rychlý a kombinační hokej. Lenochodi nejprve zasypali Patrika v bráně Paladins mnoha střelami a útoky a rychle se ujali vedení. Paladins se otřepali, trochu změnili taktiku a Kuba v bráně Lenochodů měl také mnoho práce. Dokonce Paladins první třetinu Lenochody překonali na střely 16 : 14, ale stav byl na konci první třetiny 1 : 6.

Druhá třetina byla dominantní třetinou Lenochodů. Přestříleli Paladins 6 : 18 a stav byl na konci druhé třetiny 1 : 11.

Paladins i za takto jednoznačného stavu, stále bojovali, útočili! Patří jim za to velké poklona! A tak třetí třetinu vyhráli 2 : 1 a na střeli to nakonec bylo 13 : 13.

Konečný stav zápasu 3 : 12 vypadá sice jednoznačně, ale zápas to byl pěkný a Paladins se nevzdávali ani na minutu. Nakonec si Velikonoční zápas oba týmy užily a již se jistě těší až se potkají v dalším ročníku LHL nebo v nějakém přátelském zápase.

První hvězdou zápasu byl za HC Lenochody vyhlášen – David „Krtek“ Stanovský

Statistiky – Profinit Paladins vs HC Lenochodi – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)