29. zápas LHL

Dne 16.2.2024 se po krátké době opět potkaly v LHL týmy HC Hvězdní Rybáři v roli domácího celku a HC Lenochodi tentokrát jako hostující tým. Zápas se hrál na domácím stadionu LHL na ZS v Černošicích, tentokráte za povzbuzování malé hrstky věrných fanoušků Lenochodů.

První třetina začala rychlým náporem favorizovaných Rybářů. A hned z druhé střely na Kubu v brance Lenochodů se Rybáři ujali vedení 1 : 0. Kuba do zápasu nastoupil s novými betony a maskou, kterou má od brankáře Frodla z HC Karlovy Vary, tak všichni Lenochodi věří, že nám tato nová výstroj přinese štěstí do závěru letošní sezony. Lenochodi se snažili celou první třetinu o vyrovnání, ale Eda v brance Rybářů chytal, jako vždy výborně a nedal Lenochodům žádnou šanci. Lenochodi hráli v experimentální sestavě, díky několika nemocným hráčům a zraněnému kapitánovi a bylo to vidět. První třetina skončila výhrou Rybářů 1 : 0, i když na střely byli aktivnější Lenochodi 11 : 12.

Do druhé třetiny Lenochodi již nastoupili alespoň se svojí údernou první trojkou. Macháček 8 se po dlouhých dvou letech vrátil do obrany na místo Martina C. A takto nově postavená sestava ihned byla lepší variantou než ta v první třetině. Velmi brzo po prvním vhazování se Lenochodům podařilo vyrovnat a rychle následoval další gól a bylo to 1 : 2. Rybáři byli změnou taktiky zaskočeni a chvíli jim trvalo než si na nové složení týmu Lenochodů zvykli. A po celou dobu se bojovalo o každý puk a hrálo se ve velmi rychlém tempu. Oba brankáři chytali na výbornou a evidentně měl v této fázi hry více práce Eda. Ke konci druhé třetina Lenochodi dali další gól a Kuba udržel čisté konto a třetina skončila 1 : 3. Na střely byli opět aktivnější Lenochodi 13 : 16.

Třetí třetina začala silným náporem Rybářů a faulem Lenochodů. V přesilovce, kdy Macháček 8 clonil ve výhledu Kubovi, padl druhý rybářský gól a bylo sníženo na 2 : 4. Pak byla velmi nervózní část zápasu. Při útoku Lenochodů byl faulován Roman Růžička, byla to jasná hra vysokou holí do obličeje, jistě neúmyslná. Roman měl rozseklý ret a tekla mu krev. Lenochodi na to upozorňovali ve hře, rozhodčí Tomáš rozpažil, bohužel to neviděl. Lenochodi zcela automaticky přestali hrát a toho využili Rybáři a dali 3. gól. No, co dodat. Je jasné, že jeden rozhodčí nemůže vidět vše. A argument Rybářů přece hrajeme hokej, no právě že hrajme hokej a i neúmyslná hra vysokou holí se zraněním se v hokeji píská (2 malé tresty). Tedy sportovní by bylo se k faulu doznat a když ne jít na trestnou, tak neuznat gól. Nic z toho se nestalo a gól byl uznán. Roman se zkrvaveným obličejem a rozseklým rtem zápas dohrál. Ale mělo to jistě špatný dopad do atmosféry, zápasu. Nervozita se stupňovala a Olda, který toto vše velmi těžko nese dával jasně najevo své nespokojení se situací, svými verbálními projevy. Nefauloval, ale byl prostě otrávený. No nakonec se to vše podařilo zklidnit a zápas jsme dohráli již v normálním duchu. Rybáři se velmi snažili o vyrovnání, což se jim málem 4 vteřiny před koncem povedlo, ale Kuba šanci vychytal. Třetí třetina nakonec skončila vítězstvím Rybářů 2 : 1. Na střely byli opět aktivnější Lenochodi 7 : 10.

Konečný stav zápasu 3 : 4. Zápas to byl velmi pěkný, rychlí, plný emocí především ve třetí třetině. Ale myslím že si ho oba týmy nakonec užili.

První hvězdou za HC Lenochody byl vyhlášen Jakub Nágl.

Statistiky – HC Hvězdní Rybáři vs HC Lenochodi – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)