B tým

16. zápas LHL

Dne 8.12.2023 proběhlo další utkání v rámci LHL, tentokrát mezi B-Týmem a HC Hvězdní Rybáři. Hrálo se na domácím stadionu LHL v Říčanech pod dohledem našeho zkušeného rozhodčího Tomáše Noska. V očekávání byl tlak Rybářů, aby zápas vyhráli a odskočili tak druhým Lenochodům o 3 body v čele LHL. Ale i B-Tým, v letošní sezoně v horší formě, než v loňské sezoně, měl touhu zápas vyhrát.

Oba týmy se do sebe od prvních minut zakousli a snažili se hrát otevřeně a co nejdříve dát nějaký rychlý gól. To se nedařilo. B-Tým měl ze začátku více ze hry a zasypával Šimona v brance Rybářů mnoha střelami. Pak kluci z Rybářů faulovali a byla tu přesilovka pro B-Tým, naprosto ji nevyužili naopak ve své přesilovce inkasovali první gól v zápase a Rybáři šli do vedení. Do konce první třetiny, po velkém úsilí, B- Tým srovnal na 1:1. Ovšem na střely jednoznačně B-Tým Rybáře přestřílel 11 : 6.

Ve druhé třetině se zvyšoval tlak Rybářů, ale Vojta v bráně čaroval a svůj tým držel. Ve druhé třetině byli určitě lepším týmem Rybáři, ale paradoxně z toho vůbec nic nevytěžili, a to především díky suprově chytajícímu Vojtovy a své špatné koncovce. Naopak B-Tým vytěžil ze svých útoků maximum a vstřelil 2 góly. Druhá třetina skončila 2 : 0 pro B-Tým, ale střelecky byly úspěšnější Rybáři 13 : 9.

Třetí třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy se snažily kombinovat a útočit. Rybáři byli opětovně lepší ve střelách na bránu, ale tam byl v tento večer pro ně nepřekonatelný Vojta. Vyslali na něj 16 střel a Vojta inkasoval jen jednou. Kluci z B-Týmu brzo na začátku třetiny zvýšili svůj náskok na 4 : 1 a pak se i více snažili tento stav bránit a do útoku šli jen na jistototu. Pak dali i 5 gól a bylo rozhodnuto. I když Rybáři se nevzdávali a útočili dali druhý gól snížili na 5 : 2 a posledních 5 minut hodně kousali, ale B-Tým si už svojí letošní třetí výhru pohlídal.

Konečný stav zápasu 5 : 2. Byl to velmi pěkný zápas. A tři Lenochodi na časomíře si ho velmi užili.

Statistiky – B-Tým vs HC Hvězdní Rybáři – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)