14. zápas LHL

Dne 24.11.2023 se v letošním ročníku LHL poprvé střetly týmy HC Lenochodi a HC Hvězdní Rybáři. Již dopředu bylo jasné, že to bude velká hokejová bitva neb oba týmy se delší čas přetahují o první místo v letošním ročníku LHL.

Hned od prvního vhazování se potvrdila předpokládaná očekávání. Oba týmy ihned začaly hrát s obrovským nasazením všech hráčů. Vlasta i Eda v brankách předváděli super zákroky. Hrálo se v obrovském tempu a hrál se velmi bruslivý hokej. Hodně se bojovalo o střední pásmo. Na LHL až nestandardní výkony a způsob hry od všech hráčů. Občas byly vidět rychlé přechody přes střední pásmo do útoku a velmi pěkná kombinační zakončení. První úspěch slavili Lenochodi, ale nakonec se ukázalo, že puk skončil v Edově výstroji, a tedy oslava byla předčasná. První gól naopak vstřelili Rybáři a mohli se radovat z vedení. Nedlouho poté Lenochodi vyrovnali. A za nerozhodného stavu byla dohrána i první třetina.

Druhá třetina byla kopií první. Nesmírně rychlý hokej. A velmi čistá hra od obou týmů. Velmi brzo se podařilo Lenochodům vstřelit druhý gól a poprvé v zápase šli do vedení. Ovšem Rybáři hned z prvního útoku vyrovnali. Následovala velmi bruslivá pasáž a několik šancí, které zneškodnili oba brankáři. A pak šli do vedení opět Lenochodi a se skorém 3 : 2 skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny šli již Lenochodi trochu unavení. Rybáři hráli na kompletní 3 pětky. Lenochodi jen na 3 útoky a 2 obrany a bylo to znát. Začaly ubývat síly. A není se co divit neb hokej to byl stále velmi aktivní a nahoru dolů. Rybářům se podařilo vyrovnat na 3 : 3 a pak to delší čas vypadalo, že takto i skončí celý zápas. Ale opak byl pravdou. Špatná hra Lenochodů v útočném pásmu a únik Rybářů měl za výsledek jejich vedení na 3 : 4. Za velmi krátkou chvíli následovalo vhazování v obraném pásmu Lenochodů, které Rybáři vyhráli a pak naprosto nechytatelná střela, kterou nikdo neviděl. Bohužel ani Vlasta, střela do vinglu brány, a bylo to 3 : 5. Nakonec nepomohl ani velký tlak Lenochodů v závěru utkání a na skóre se již nic nezměnilo.

Konečný stav utkání 3 : 5. Ovšem byl to úžasný zápas!

První hvězdou zápasu byl za HC Lenochody vyhlášen Petr Vaněček „38“.

Statistiky – HC Lenochodi vs HC Hvězdní Rybáři – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)