12. zápas LHL

V opravdu sváteční den 17.listopadu 2023 se střetli, v předehrávce 3 kola, týmy HC Lenochodi a HC Profinit Paladis, v dalším vzájemném zápase. Získání svobody před 34 lety nebyl jediný významný okamžik, který jsme si v ten večer připomněli. Další významná událost byly půlkulatiny vedoucího mužstva a kapitána týmu HC Profinit Paladins Laca Maršíka! Ještě jednou velká gratulace a hodně zdraví a hodně vyhraných zápasů mu přejeme!

No a po blahopřání jsme se rovnou vrhli do první třetiny. Kluci s Pladins se na Lenochody vrhli plnou silou. Byl to úplně jiný kvapík než na zápase před 14 dny. Hned od prvních chvil zápasu se v brance Lenochodů pěkně otáčel Luky Stloukal, pro kterého byl tento zápas obzvlášť významný, neb do Lenochodů v létě 2023 přestoupil právě od Paladins. Ale Lenochodi, hlavně první lajna, se činila, zasypávali Jindřicha Berku v bráně Paladins střelou za střelou a nebezpečnými dorážkami. Oba brankáři chytali velmi dobře. Nakonec Lukyho prostřelil nechytatelnou střelou z kruhu Michal Dvořáček a bylo to 0 : 1. Do konce první třetiny se stav již nezměnil, i když Lenochodi na konce třetiny tlak ještě zvýšili. Na střely první třetina skončila 16 : 10.

Druhá třetina začala velmi rychlým vyrovnáním Lenochodů. Pak se delší čas hrálo 1 : 1, ale stupňovalo se napětí a rychlost hráčů na ledě. Pak po levém křídle unikl Václav Hrabě z týmu Paladinů a naprosto nechytatelnou ránou zpoza levého kruhu překonal Lukyho a bylo to 1 : 2. Za nedlouho Michal Dvořáček přidal svůj druhý gól v zápase a Paladins vedli už 1 : 3. S Lenochodama to nevypadalo vůbec dobře. Svůj boj ovšem nevzdávali. Luky stále předváděl výborné zákroky. A první lajna Lenochodů nenechala Jindru vydechnout. Lenochodům se rozehrála i lajna druhá a výborná střídání předvedla třetí lajna, které se několikrát podařilo udržet pásmo a ohrozit bránu Pladanis a vytvořit si gólové příležitosti. Za nepříznivého stavu pro Lenochody skončila i druhá třetina. Na střely to bylo 11 : 10.

Třetí třetina začala náporem Lenochodů, který vedl i několika osobním roztržkám mezi hráči obou týmů, které se přenesly již z konce druhé třetiny. Ne úplně dobře na toto reagoval rozhodčí, byl v takovém stavu, jako by nebyl úplně přítomen. Což vedlo k prohlubujícím se výměnám názorů mezi hráči. Nakonec se tato pasáž uklidnila, i když upřímně na obou stranách by bývalo stálo za to některé aktéry vyloučit, aby se trochu schladili. Lenochodi stále více stupňovali své útoky na branku Paladins, ti se vrhali do střel, blokovali co mohli, ale nakonec se Oldovi podařilo prošťouchnout puk za Jinřichova záda a bylo to 2 : 3. Pak následoval rychlá kombinace a přihrávku přes osu hřiště a Roman zakončoval do prázdné branky a bylo to 3 : 3. Ale obě mužstva nepřestávala bojovat. Nakonec měli více štěstí Lenochodi a vítězný gól se jim podařilo vstřelit pár minut před koncem zápas. Pak už si svůj hubený náskok pohlídali. Na střely třetí třetina skončila 12 : 7.

Konečný stav zápasu 4 : 3. Byla to velká hokejová bitva! Opravdu krásný zápas a těm pár diváků co bylo na stadionu se musel moc líbit. Zápas měl vše co má hokejový zápas mít, napětí, góly, emoce, rychlost prostě vše! LHL je čím dál tím lepší!

První hvězdou zápasu byl za HC Lenochody vyhlášen brankář týmu Lukáš Stloukal.

STATISTIKY: https://lenochodiliga.cz/event/hc-lenochodi-vs-hc-profinit-paladins-2

VIDEO: