10. zápas LHL

Dne 3.11.2023 se v letošním ročníku LHL potkaly poprvé týmy HC Lenochodi a HC Paladins Profinit. Lenochodi nastoupili ve svých oblíbených tmavých dresech v roli domácího týmu v lehce prořídlé sestavě, resp. bez svých klíčových hráčů.

Od prvního hvizdu to ovšem nebylo vůbec vidět a než se kdo nadál a než si Jindra Berka vlastně pořádně sáhnul na puk, tak Lenochodi vedli 2 : 0. Ale Paladins byli velmi rychlí, kombinovali a hráli velmi dobře. Pak přišlo jedno nahození na bránu Vlasty Kučery a ze jeho záda ho krásně tečoval Pepa Šťastný a Lenochodi si dali krásného vlasťnáka a snížili tak stav na 2:1. Ale tlak Paladins neustával. Na druhou stranu Lenochodi také útočili, jak mohli. A hrál se opravdu pěkný rychlý hokej. Větší štěstí měli kluci z Paladins. Podařilo se jim ještě do konce první třetiny vyrovnat na 2 : 2. Co se týče střel tak první třetina skončila 14 : 9.

Druhá třetina představovala velký hokejový boj. Ani jeden tým nechtěl udělat zásadní chybu, ze které by těžil soupeř. Útoky přicházely z pěkných připravených akcí z obranného pásma. Velmi dobře chytali oba brankáři a své týmy podrželi. Druhá třetina skončila nerozhodně 0 : 0. Na střely to bylo 6 : 13.

Třetí třetina byla obdobou druhé. Sil ale začalo trochu ubývat. Trochu více u Lenochodů. Ale nakonec po urputném boji se podařilo Lenochodům vstřelit třetí gól. O to více se vystupňoval tlak Paladins. Nevyužili na srovnání přesilovku. A to ani když se z vyloučení vracející Tomáš Ditrych zapojil do hry a v úniku nedovoleně zastavil pronikajícího protihráče. Bylo nařízeno trestného střílení. Paladins však nepřekonali výborně chytajícího Vlastu. Poslední 3 minuty již Lenochodi hráli jen na 2 zredukované útočné lajny, aby ubránili tlak Paladins a to se nakonec podařilo. Třetí třetina skončila 1 : 0.

Konečný stav zápasu 3 : 2. Na střely 31 : 26. Byla to velká hokejová bitva. Hezký a vyrovnaný zápas.

Za Lenochody byl první hvězdou zápasu vyhlášen Vojta Macháček „23“ a druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Vlasta Kučera „40“.

Už teď se těšíme na další takové zápasy. Shodou okolností se zase velmi brzo potkáme s kluky s Paladdins na předehrávce 3. kola LHL a to již 17.11.2024.

Statistiky – HC Lenochodi vs Profinit Paladins – Lenochodí Liga 2023/24 (lenochodiliga.cz)

VIDEO: