Přátelský zápas HC Lopaty x HC Lenochodi

Dne 13.7.223 se, v rámci letní přípravy na další sezonu LHL, střetli v Říčanech k vzájemné odvetě HC Lopaty (domácí) a HC Lenochodi (hosté).

Za Lopaty nastoupilo několik hráčů ke svému úplně prvnímu hokejovému zápasu. A tedy se oni i celý tým na zápas velmi těšili.

V rámci celého zápasu bylo vidět, že kluci z HC Lopaty se teprve sehrávají. Určitě klukům nechyběla bojovnost, radost ze hry, ale často měli problém s hraním v offsidu jednou také hráli v 5, když měli vyloučeného hráče a šli do 3. To vše jistě rychle srovnají jak na trénincích tak i v rámci více odehraných zápasů a zbavení se nervozity a získání větších zkušeností.

Lenochodi nastoupili v oslabené sestavě a jen na 8 útočníků. Obránci se nakonec sešli 4 a po dlouhé době si zahrál zápas i Tomáš Vaníček.

Celý zápas se nesl ve větší hokejové vyzrálosti hráčů HC Lenochodi. Dobře chytal Kryštof v brance Lopat. A tak po dvou třetinách Lenochodi vedli pouze 0 : 4. A ve třetí třetině bylo opět vidět, že Lenochodi velmi zvolnili a to především v obrané hře a jelikož kluci z Lopat hráli stále naplno, tak došlo k jednomu samostatnému útoku a stav byl 1 : 5. Pak následoval hned velmi hezký kombinační útok a padla druhá branka do sítě Vlasty Kučery v síti Lenochodů. Pak už jen Lenochodi zvýšili jedním gólem na konečný stav zápasu 2 : 6. Co se týče střel na brankáře tak stav byl 21 : 33.

Byl odehrán velmi pěkný přípravný zápas. Oba týmy si ho užili ve věší slušnosti, dokonce jsme se společně převlékali v jedné šatně 😊. Pár vyloučení bylo spíše z přemíry snahy ve hře než z úmyslné nečisté hry. Už se všichni těšíme na zahájení další sezony LHL a naše další soutěžní zápasy.

Sestavy

HC Lopaty

Dominik Švarc (1+0 – 2TM), Daniel Louda, Miroslav Suja, Vít Kohout, David Vořechovský, Martin Rígl, Filip Lejček (0+1), Aleš Vořechovský (2TM), Marcel Dvořák (1+0)  –  František Tomiška (2TM), Zdeněk Bureš, Jiří Sládek, Ivo klus, Josef Tomiška (0+1)

Kryštof Pacas  (6 – 33),

HC Lenochod

Jiří Mahr (1+2), Petr Vaněček (1+0 – 2TM), Olda Chramosta (3+1), Zdeněk Macháček (0+1), Martin Habart (0+2), Jiří Mašek, Vítek Stachovský (0+1), Hynek Svoboda (0+1) – Tomáš Vaníček, Pavel Fukal „C“, Josef Šťastný (1+0), David Stanovský

Vlasta Kučer (2 – 22)