Přátelský zápas HC Hvězdní Rybáři x HC Lenochodi

Dne 24.6.2023 na Icerinku odehráli HC Hvězdní Rybáři, jako domácí tým a HC Lenochodi v roli hostů, přátelský zápas v rámci letní přípravy na novou sezonu LHL.

I když se jednalo o přátelský zápas, tak se od prvního vhazování do poslední minuty zápasu, hrálo velmi „od podlahy“ i s pár vyloučenými a hlavně s velkými emocemi. Ale to vše patří k hokeji.

V první třetině začali Rybáři velmi aktivním a rychlým hokejem a hned z prvního útoku vystřelil Kryštof na Vlastu, v bráně Lenochodů a puk mu propadl mezi betony do branky. Velmi rychlé zmrazení pro Lenochody a o to větší důraz ze strany Rybářů. Následovalo mnoho útoků Lenochodů a Šimon v jejich brance držel dlouho čisté konto. Pak se jeden útok vydařil a bylo srovnáno. Opět, ale útok Rybářů a dobrá hra Kryštofa a Rybáři vedli 2 : 1, za tohoto stavu skončila první třetina. Na střely 10 : 6 pro Rybáře.

V druhé třetině právě začaly nejvíce pracovat emoce. Lenochodi se snažili zrychlit hru. Zpřesnit přihrávky, a hlavně najít recept na výborně chytajícího Šimona. To vše se po nějaké době povedlo a bylo srovnáno na 2 : 2. Vlasta v bráně Lenochodů se také rozchytal a už nepustil žádný laciný gól. Nakonec Lenochodi vstřelili ještě jed gól a konec třetiny byl 0 : 2 pro Lenochody. Na střely 4 : 6.

Ve třetí třetině se zas až tak nestřílelo. Oba týmy se snažily bránit střední pásmo a případně puky shazovat do rohů. A také docházely síly (venku tento den bylo 33 stupňů C a to se jistě odrazilo ve fyzičce mnoha hráčů na ledě). Lenochodům se podařilo vstřelit ještě dva góly. Rybáři byli poslední minuty třetí třetiny velmi aktivní, útočili, stříleli, kombinovali, ale Vlastu se jim již překonat nepovedlo. Třetí třetina skončila 0 : 2 a na střely 6 : 7.

Konečný výsledek velmi náročného, velmi hokejového a pěkného zápasu – 2 : 5. O některých momentech si asi oba týmy promluví v kabinách. Ale již teď se těšíme na odvetu v rámci letní přípravy a pak na ligové zápasy.

Sestavy

HC Hvězdní Rybáři

David Pik, Martin Bajer, Vít Brožík (0+1), Petr Hanuš, Petr Kalivoda (0+1, 2TM), Kryštof Lobkowizc (2+0), Jan Fiala, Tobiáš Lobkowizc, David Lopatecký „C“, Veronika Žďánská

Šimon Kalík (5 – 19)

HC Lenochodi

Jiří Mahr (0+3), Olda Chramosta (4+0, 2TM), Petr Vaněček (0+1), Pavel Fukal (0+1), Tomáš Ditrich (1+0), Matty Dřeva (0+1), Zdeněk Macháček (0+1), Jiří Mašek, Vítek Stachovský, Vojta Macháček, David Stanovský (2 TM), Pavel Vrtiška „C“, Josef Šťastný, Martin Šimánek

Vlasta Kučera (2 – 20)