Přátelský zápas HC Lenochodi x HC Lopaty

Dne 26.5.2023 proti sobě nastoupily v říčanské hokejové aréně HC Lenochodi v roli domácího týmu a HC Lopaty jako hostující tým. Jednalo se o přátelský zápas dvou týmů, kteří proti sobě hrály úplně poprvé. HC Lopaty, rozšíří LHL od sezony 2023/2024, tak šlo i o to se poznat a zjistit co mohou oba týmy čekat v následující sezoně, kdy se potkají nejméně ve třech zápasech. Oba soupeři nastoupily v kompletních 3 pětkách, což se tedy u Lenochodů, stává jen zřídka.

První vhazování první třetiny první útok Lenochodů a první gól, to vše cca po 15 vteřinách. Takový začátek nečekali Lopaty ani Lenochodi. Tlak Lenochodů pokračoval a po chvíli padl druhý gól. Michal Dráb v brance týmu Lopat se měl co otáčet, ale tlak první lajny Lenochodů byl opravdu velmi drtivý. Lopaty se snažily co mohly, ale evidentně byly zaskočeny rychlým vývojem zápasu. Ale přesto překonaly Vlastu v brance Lenochodů a snížily na 2 : 1. Ale pak již padly jen 3 góly do Michalovy branky. První třetina skončila skórem 5 : 1 a na střely 11 : 4.

Druhá třetina již byla vyrovnanější. Kluci z Lopat se rozehráli, srovnali se s vývojem zápasu začali i více útočit a dostávat se před Vlastu. Tento vývoj zápasu se jasně odrazil ve skóre na konci druhé třetiny, které již bylo 1 : 0 pro Lenochody a Lopaty Lenochody přestřílely 6 : 8.

Třetí třetina, která je vždy slabší stránkou Lenochodů, přinesla opět velmi pěkným a rychlý hokej. Lopaty se v několika unicích snažily vstřelit gól což se jim nakonec i podařilo. Ale i Lenochodům se podařilo v rámci třetí třetiny dát 2 góly. Nakonec třetí třetina skončila 2 : 1 a na střely to bylo 16 : 12.

Finální skóre zápasu 8 : 2. Ovšem celý zápas byl velmi rychlý, hrálo se nahoru dolů. Bylo vidět na obou stranách několik opravdu pěkných kombinačních akcí a oba brankáři předvedli několik pěkných zákroků. Nezbývá než konstatovat, že to byl velmi pěkný a vydařený zápas. A oba týmy se jistě těší na další přátelské utkání, které bylo domluveno, ale především na sezónu a první ligové body.

Sestavy

HC Lenochodi

Jiří Mahr (1+6), Pavel Fukal (2+2), Martin Šimánek (4+2), Václav Kučer, Tomáš Ditrich, Matty Dřevo, Zdeněk Macháček, Jiří Mašek, Vítek Stachovský – Pavel Vaněček (1+1), Josef Šťastný, Martin Líba „C“, Pavel Vrtiška, David Stanovský (0+1), Vojta Macháček

Vlasta Kučer (2 – 24)

HC Lopaty

Dominik Švarc (0+1),Miroslav Štadler (1+0), Martin Staněk (0+1), Pavel Staněk, Vít Kohout, Michal Bouška, David Vořechovský, Tomáš Svačina (1+0), Josef Edov – Zdeněk Bureš, Jan Stadler, Jiří Sládek, Aleš Vořechovský, Martin Rígl, Tomáš Kruml

Michal Dráb (8 – 33)