1.zápas LHL 23/24 – HC Lenochodi vs B-Tým

Dne 8.9.2023 v 21.45 začala 2 sezona LHL zápasem domácích HC Lenochodi proti hostujícímu B-Týmu. Zápas můžeme pojmenovat „Zápas poprvé“. První zápas nové sezony, B-Tým hrál poprvé soutěžní zápas v krásných nových dresech, pro Lenochody – Romana, Petra, Tomáše a Petru to byl jejich první zápas v LHL s týmem HC Lenochodi. Prostě opravdu důležitý zápas pro mnohé z nás.

HC Lenochodi ovšem nastoupili s velmi prořídlou soupiskou. Navíc jejich kapitán Martin Líbal si při rozbruslení zlomil malíček, tak odpadl další hráč. Tak nakonec Lenochodi šli do zápasu jen s 8 útočníky a 3 obránci. Vůbec to nevypadalo dobře. To B-Tým neponechal nic náhodě a nastoupil do zápasu ve 3 kompletních pětkách.

A je to tady první buly nové sezony. První třetina byla vyrovnaná. Hrálo se ve velmi rychlém tempu. Oba týmy předvedly krásné akce a v brankách ukázaly své umění brankáři. V B-Týmu Roman Polehla a u Lenochodů Kuba Nágl. V druhé půlce první třetiny se Lenochodům podařilo Romana překonat a byl tu první letošní gól, který vstřelil Jirka Mahr. B-Tým měl vyrovnání několikrát na svých holých. Kuba již byl překonán a puk se koulel okolo brankové čáry, ale buď někdo z Lenochodů v poslední chvíli puk zastavil a odehrál nebo kluci s B-Týmu v poslední vteřině stříleli do tyče nebo vedle branky. Tato smůla B-Tým provázela po celý zápas. Nakonec první třetina skončila 1:0 a na střely 11:13.

Ve druhé třetině B-Tým rychle vyrovnal. A vypadalo to na tuhý boj. Pak ale Lenochodi zapnuli na ještě větší obrátky a bylo vidět, že od května byli 2x týdně na ledě a odehráli celou řadu přípravných zápasů. Začali rychle kombinovat a přihrávky šly z hole na hůl velmi rychle. Bylo vidět, že na ledě o sobě vědí. Několikrát se Lenochodům podařilo B-Tým zavřít do jejich obranného pásma na dlouhé minuty. Tento vývoj hry přinesl 5 gólů v brance B-Tým. Třetina skončila 5:1 a na střely 11:6.

Ve třetí třetině se tempo hry nezpomalovalo. Tentokrát naopak B-Tým zrychlil, kombinoval. Lenochodům začínaly docházet síly, přece jenom hrát v 8 hráčích proti kvalitnímu B-Týmu je velká dřina. Obrana Lenochodů ve 3 hráčích si odvedla obrovský kus práce. Nakonec třetí třetina patřila B-Týmu. Třetí třetina skončila 0:2 a na střely 11:10.

Konečný stav utkání 6:3. Zápas to byl opravdu krásný po všech stránkách. Určitě oba týmy velmi důstojně zahájily 2. sezónu LHL. Už teď se těšíme na další zápasy. Martinovy držíme palce ať mu malíček rychle sroste a je s námi zase brzo na ledě!

Statistiky: https://lenochodiliga.cz/event/1-zapas-lhl-hc-lenochodi-vs-b-tym

Galerie

Trochu jsou Lenochodi rozmazaní, neb se nad nimi vznášel obrovský mrak páry… 🙂