12. zápas LHL ligy

Pátek 2. prosince přinesl zasněžený večer a na černošickém stadionu – už v celkem chladné zimní atmosféře – se ve druhému vzájemném zápase potkaly týmy Bohemian Beavers a Hvězdných Rybářů.

Hosté sice docela rychle zajásali, když vstřelili úvodní branku, pak ovšem domácí poměrně záhy otočili stav 0:1 na 3:1. Rybáři se poté ještě dvakrát přiblížili na kontaktní gól, nicméně potom už jen neustále tahali za kratší konec (vývoj skóre 0:1 – 3:1 – 3:2 – 4:2 – 4:3 – 5:3 – 6:3 – a konečných 6:4).

Beavers se kontinuálně ukazovali coby kompaktnější kolektiv a předváděli vesměs ucelenější herní projev. To platilo jak ve fázi držení puku, tak i bez něj: jednak kvalitnější souhra, rozehrávka a zakládání útoků, jednak pečlivější pokrytí a důslednější narušování soupeřových protiakcí. Z individuálních výkonů si zmínku zaslouží asijská mrštnost gólmana Beavers, na druhé straně neústupný blok kapitána Rybářů i po ztrátě hokejky.

Dojem z utkání – kulantně řečeno – pošramotilo občasné vzájemné pošťuchování, které vyvrcholilo krátce po závěrečné siréně vícečetnou šarvátkou. Genezi konfliktu, následný průběh a závěrečné vyústění nelze očima zainteresovaného autora nějak zásadně navenek vyhodnotit, neboť zachovat si přiměřeně objektivní a dostatečně nezaujatý náhled na věc je obtížné až v podstatě nemožné.

David

Statistiky: https://lenochodiliga.cz/event/the-bohemian-beavers-vs-hvezdni-rybari-2

Záznam: https://lenochodiliga.cz/2022/12/10/zaznam-bohemian-beavers-vs-hvezdni-rybari-2-12-2022

Galerie

Úvodné buly: Kamil Schwarz (29, Beavers) vs Richard Sopko (99, Rybáři).
Mela na závěr zápasu, na pomoc přichází i gólman Eda Moravec (Rybáři).