4. zápas LHL ligy

Dne 7.10. nastoupili v LHL poprvé proti sobě týmy HC Lenochodi a The Bohemian Beavers. Tentokrát na domácí půdě Bobrů na Hvězdě. Oba dva týmy spolu již odehráli několik zápasů, tak oba věděly, co mohou očekávat.

Ovšem co se odehrálo na ledě to bylo naprosto nepředvídatelné. Na začátku zápasu byly síly vyrovnané, ale Bobři brzo dali za sebou rychlé dva góly a šli do vedení. A pak faul na pronikajícího Matěje a lenochodí nájezd, který Matěj proměnil. No a od té chvíle se hra na hřišti změnila.

Jelikož jsem byl součástí zápasu a byl jsem na ledě, tak nechci hodnotit kdo za co může, kdo si co začal apod. Ale hákování, sekání, potyčky u mantinelů, pokřikování, nadávky jak mezi hráči, tak rozhodčímu, mlácení do skla na trestné lavici apod. do LHL prostě nepatří! LHL jsem zakládal právě proto, abychom hráli hokej pro potěšení.

S Andym [manažer Bohemian Beavers, pozn. red.] budeme celý zápas řešit osobně. Věřím, že další zápasy jak naše, tak s dalšími soupeři již budou v klidu a v rámci pravidel.

Nakonec Lenochodi prohráli 3:8, ale zápas to nebyl vůbec hezký a myslím, že si ho málokdo z nás užil. Mě to i zkazilo radost z toho, že jsem dal svůj první gól v LHL! Ale na druhou stranu byl to gól Kanadě, což mě po vychladnutí emocí vlastně těší o to více.

Přeji všem do příštích klidných zápasů hodně gólů, pohodu, klid a zdravý rozum.

Zdeněk

Statistiky: https://lenochodiliga.cz/event/hc-lenochodi-vs-bohemian-beavers

Záběry: https://lenochodiliga.cz/2022/10/10/zabery-hc-lenochodi-vs-bohemian-beavers-7-10-2022

Galerie

V poslední minutě střílí hráč č. 91, Ryan Puska (Beavers).
Zdeněk Macháček (číslo 8, Lenochodi) nahazuje do útočné třetiny.

Jedna z mnoha situací v zápase kdy došlo k výměně názorů.